Hakkımızda

Damla İlaç ve Kimya San.Tic.Ltd.Şti, non-steril TOZ, LİKİT ve TABLET formlarında veteriner ilaçlarını kontratlı (fason) üretmek üzere 2006 yılı başında kuruldu. Veteriner ilaçlarının yeni üretim adresi olarak sektördeki yerini hızla aldı. Yıllık olarak 200 ton toz karışım ve dolumun, 1 milyon litre likit üretiminin ve dolumunun ve 10 milyon kutu tablet (10 tb/blister) üretiminin ve ambalajlanmasının yapılabildiği Damla İlaç Ümraniye’de, Hayvan Sağlığı sektörünün önemli firmalarının ürünleri üretilmekteydi. Kurulduğu günden beri, izlenebilir, GMP kurallarına uygun olarak üretim yapan Damla İlaç, büyüme hedeflerini bir adım daha ilerleterek, yeni tesisinin onaylarını TC Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından alarak, yoluna devam etmiştir.

Çevreye saygılı, etik, müşteri memnuniyetini esas almış kontratlı üretim fabrikası olmak misyonuyla faaliyet gösteren Damla İlaç, ilk tesisinin 2015 yılı Ekim ayında faaliyetlerini sonlandırarak, Tuzla’daki GMP Onaylı yeni tesisine taşımıştır. 

Yeni tesiste, 30 milyon kutu tablet (10 tab/blister), 2 milyon litre likit, 1 milyon litre süspansiyon ve 500 ton toz karışım hacmiyle Türkiye’nin en yüksek kapasiteli fason nonsteril ilaç firması konumundadır. Hiçbir müşterisinin rakibi değildir. 

Web üzerinden günlük stok ve üretim / kalite sonuçlarını görüntüleyebileceği, firmalara özel bir uygulama ile müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşımak hedefimize bir adım daha yaklaşmış durumdayız.

Firmamız, ürünlerin yeni ruhsat yönetmeliğine uygun olarak üretim dosyalarını hazırlamakta ve gerekli başvurular içinde fason üretim yaptığı firmalara destek vermektedir.

Toplam kapalı alanı 6000 m2 olan Damla İlaç TUZLA’da, hali hazırda mastit tüp ve steril flakon üretimi için 1200 m2 alanın havalandırma ve tesisat alt yapıları hazırlanmış olup, steril üretime hazırlanmaktadır. 

Yaptığı işin doğası ve gerekliliğinden ötürü, bünyesinde çok sayıda Kimyager, Biyolog ve Kimya Mühendislerine yer vermektedir. Teslim edilen her malzemeye, formüle müşterisinin emaneti olarak bakan Damla İlaç, ilk üretilen üründen son üretilen ürüne kadar tüm kayıtları, kullanımları, stok hareketlerini, sertifikalarıyla beraber sunabilecek tamamen elektronik olarak izlenebilen bir sisteme sahiptir. 2015 sonuna kadar 6 binden fazla üretim gerçekleştiren ve hizmet sunduğu değerli müşterisinin ufkunu açan, değerine değer katan, güvenilen ve yalnızca bilgiye dayanan gücüyle çalışmalarına devam edecektir. 

Firmamız Toz, Tablet ve Likit Premiks Üretim onayını almış ve bu alanda da veteriner firmalarımızın kalite arayışlarına cevap vermek üzere hızla çalışmaya başlamıştır.

 

Geri çekme ve acil durumlar için: (0 216) 504 0770

©2024 - Damla İlaç Tüm Hakları Saklıdır. TTR BİLİŞİM